• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Skarpety kompresyjne – dlaczego warto je nosić?

Już na pierwszy rzut oka praktycznie nie będzie możliwości pomyłki, gdy chodzi o skarpety kompresyjne do biegania oraz zwykłe męskie skarpety. Poza tym mają one świetny wygląd, stworzone są prążkowanego materiału, który ma różną gęstość w zależności od miejsca, by dobrze rozłożyć nacisk określony jako kompresja.

Skarpety do biegania i nie tylko

Zanim zdecydowano się na zastosowanie kompresji w skarpetach na rower oraz do biegania można było spotkać taki element również w zakresie leczenia żylaków, zakrzepicy oraz przy innych problemach z krążeniem. Stopniowy ucisk żył będzie doprowadzał do lepszego krążenia krwi i dzięki temu będzie ona odprowadzona z nóg w stronę serca a to sprawi, że poprawi się dotlenienie. W sporcie to opcja, dzięki której kwas mlekowy odprowadza się z mięśni i w ten sposób będzie można chronić się przed zakwasami a regeneracja będzie szybsza. Również skarpety kompresyjne będą minimalizować wstrząsy w trakcie biegu i dzięki temu nie będzie mikrourazów. W ten sposób można liczyć na to, że mniejsze będzie zmęczenie mięśni.

compressport

Compressport – co to jest?

W odzieży tego typu stosuje się tak zwaną kompresję zmienną. Będzie ona oznaczać, że im bliżej serca jest ucisk tym kompresja będzie mniejsza. Jeśli chodzi o skarpety za kostkę będzie ona równomierna, dłuższe skarpety do biegania mają mniejszy ucisk w okolicy łydek. Wiele osób docenia to, że są one bardzo dobrze przyległe do ciała i mięśnie zdają się być zbite, sprężyste oraz wsparte, co sprawi, że to uczucie jest mocniejsze. Skarpety te są doceniane, gdy chodzi o trening, ale również po jego zakończeniu, by w ten sposób przyspieszyć sobie możliwość regeneracji. Skarpety są cenione również na rowerze w specjalnej wersji, która będzie gwarantować oczywiście odpowiednie utrzymanie mięśni. Nie są jednak tak często wykorzystywane jak w przypadku tej wersji przeznaczonej do biegania, która cieszy się wielką popularnością.

Skarpety i buty do fitnessu

W czasie wysiłku fizycznego będziemy produkować pot oraz ciepło. To normalna rzecz, która nikogo nie może dziwić. Jeśli pot nie będzie odprowadzony z powierzchni skóry tworzy się niemiły zapach i zwiększa się ryzyko pojawienia kontuzji czy otarć na skórze. Dlatego właśnie tak bardzo ważnym elementem są dobre buty i oczywiście zgrane z nimi również dobrze skarpety. Jeśli chodzi o skarpety najważniejszy jest materiał, który musi dobrze oddychać, absorbować wilgoć a jednocześnie doprowadzić do tego, że będzie ona szybko odparowana. Jeśli chodzi o komfort to będzie on również wynikał z licznych detali. Pojawiają również dobrze przygotowane płaskie szwy, ściągacze na śródstopiu, które będą chronić przed przekręcaniem się skarpety i dobrze przygotowane wzmocnienia na palcach oraz pięcie, by w ten sposób zagwarantować sobie większą trwałość produktu. Wentylacja ma istotne znaczenie, gdy chodzi o obuwie. Na fitness najlepsze będą lekkie buty z siateczkową cholewką, która będzie gwarantować doskonałą wentylację i w ten sposób będzie to zapobiegać przegrzaniu stóp. Podeszwa powinna być elastyczna, sprężysta a to będzie gwarantować odpowiednią amortyzację wstrząsów.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz