• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Jeździsz rowerem do pracy i na zakupy? O jakim dodatkowym wyposażeniu musisz pamiętać?

Jazda na rowerze jest coraz bardziej popularna. To nie tylko ciekawa aktywności fizyczna, ale i bardzo dobry sposób, aby poprawić swoją kondycję i zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Jednocześnie, jeżdżąc do do pracy czy na zakupu można także sporo zaoszczędzić wszak cena benzyny do niskich nie należy. Jednak musicie wtedy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, takim jak choćby bagażniki do roweru. Ale to nie wszystko. Jeżeli jesteście ciekawi jakie dodatki są niezbędne, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik.

Bagażniki do roweru – niezbędne wyposażenie wpływa na wygodę

Jeżdżąc często rowerem można sporo zaoszczędzić, ale jednocześnie trzeba sprawić, aby jazda nadal była przyjemnością. Oczywiście nie można zapomnieć także o bezpieczeństwie. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest na pewno bagażnik rowerowy. Szczególnie sprawdzi się w przypadku roweru miejskiego. Dzięki niemu nie trzeba nosić plecaka, zatem wygoda gwarantowana. Oczywiście wybór nie jest wcale taki prosty, gdyż jest naprawdę ogromny, a jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego. Niewątpliwie ciężko się zdecydować. Można oczywiście wybrać bagażniki przednie oraz tylne, są idealnie do przewożenie np. zakupów. Dostępne są także bardziej specjalistyczne rozwiązania, a więc bagażniki do roweru, pod sakwy i pokrowce. Przy wyborze bardzo ważny jest sam system mocowania, można wybrać mocowania uniwersalne, klasyczne czy też na sztycę.

Dzwonek roweru – mały, a tak ważny

O tym, że bezpieczeństwo jest ważne już wspomnieliśmy, zresztą zapewne to też wiecie. Ale czasami każdemu z nas zdarza się zapomnieć o ważnych rzeczach, w tym przypadku jest to dzwonek rowerowy. Choć to niepozorny element wyposażenia, jest bardzo ważny i jednocześnie może zapobiec wypadkom. Zatem dlaczego tak wielu z nas go nie posiada? Warto zauważyć, że dzwonki rowerowe dostępne są także w wielu ciekawych wariantach estetycznych, zatem będą dodatkowo dopełnieniem roweru, pod względem stylu. Można wybrać zarówno modele śmieszne np. w kształcie truskawki, ale również retro czy z rockowym pazurem.

Gdy życie zaskakuje na środku drogi...

Niespodziewane sytuację z definicji potrafią zaskakiwać i to w niespodziewanym momencie. Nie inaczej jest w przypadku jazdy na rowerze. Wyobraźcie sobie sytuację, jedziecie, jest już ciemno i nagle blisko lasu okazuje się, że Wasze opony mają mało powietrza. Co robicie? Oczywiście przypominacie sobie wszystkie horrory, które oglądaliście i żałujecie tego. A potem wykonujecie telefon do przyjaciela i prosicie o podwózkę. A sytuacja mogłaby wyglądać zdecydowanie inaczej, jeżeli byście posiadali małą pompkę rowerową. Tym bardziej, że można znaleźć naprawdę tanie modele i to dodatkowo w niezwykle małym rozmiarze. Zatem, dlaczego jeszcze nie zakupiliście pompki? Skoro już jesteśmy w temacie opon to pamiętajcie, aby w razie czego posiadać łatkę do klejenia dętek.

A co jeszcze warto mieć?

Jeżeli zastanawiamy się, co jeszcze warto mieć, jeżdżąc rowerem po mieście, to wydaje nam się, że niezbędna jest maska antysmogowa, szczególnie jeżeli jedziemy za 20-letnim Audi. Ale jeśli chodzi o dodatki, to pamiętajcie jeszcze o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą. Możliwości macie naprawdę sporo, choć często mówi się, że im cięższe zapięcie tym mniejsze szanse na kradzież. Jednak naszym zdaniem sprawdzi się niemal każde rozwiązanie, jeżeli postawicie na sprawdzonych producentów, wszak według niektórych dobre zapięcie to takie, które kosztuje 10% wartości roweru. Można zdecydować się więc solidne u-locki , ale też mocne składane zapięcia łańcuchowe. Dostępne są też spiralne i linki. Jednak wybór należy do Was.

Oczywiście przypominamy także, aby zawsze jeździć w kasku, w końcu bezpieczeństwo zawsze powinno być stawiane na 1 miejscu. Dodatkowo przed każdą jazdą warto choć chwilę poświęcić na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Pamiętajcie jeszcze o regularnym myciu i czyszczeniu, co z kolei zapobiega uszkodzeniom podzespołów, a więc nie musicie się obawiać, że ulegną choćby skorodowaniu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz