• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

6 Nowoczesne projekty kuchni na rok 2021

Projekty kuchni przeszły przez niezliczoną ilość rewolucji na przestrzeni lat. Każdego roku, wydaje się być "nowszy trend", który pojawi się, ale bardzo niewiele trendów mają tendencję do pozostania. W tym roku, wydaje się być wszystko o nowoczesne projekty kuchni, które są włączone z estetyką i technologii.

Kuchnie były kiedyś schowane w tylnej części domu. Miały być tylko miejscem do gotowania i mycia naczyń. Dziś jednak to, co kiedyś było zwykłym miejscem do gotowania, staje się jedną z najlepszych cech każdego domu.

Nowoczesne projekty kuchni, które warto wypróbować w tym roku

Pomysły na nowoczesną kuchnię / AdobeStock

Definicja nowoczesnej kuchni zmieniła się znacząco od czasu, gdy została tak nazwana. Wcześniej były to geometryczne formy, płaskie powierzchnie, mało ozdób i dekoracji. Obecnie nowoczesna kuchnia nadal ma minimalistyczny styl, ale jest wyposażona w wysoce funkcjonalne urządzenia i produkty ze stali i betonu, które pomagają kuchni emanować odważnym, poziomym i ekstremalnym wyglądem.

Jeśli planujesz przemodelować swoją kuchnię tak, że może dać, że nowoczesny i edgy vibe, oto kilka pomysłów projektowych, które można spróbować:

  • Ciemniejsze kolory kuchni

Biały zawsze był ponadczasowy kolor, jeśli chodzi o projekty kuchni, ale to ma się zmienić w tym roku. Wszystko-biały projekt kuchni może zacząć tracić swoje odwołanie i właściciele domów będą skłaniać się ku ciemniejsze kolory dla swoich wysp kuchennych, wykończenia, a co ważniejsze, szafki kuchenne.

Ty po prostu nie możesz wyobrazić sobie kuchni bez szafek. Szafki kuchenne są uważane za najważniejszą część kuchni, ponieważ tworzą one większość struktury każdej kuchni fundament. Istnieją szafki, które są gotowe do zainstalowania, jeśli chcesz tańszą opcję, chociaż większość właścicieli domów woli niestandardowe wykonane szafki, takie jak te z MacLaren Kitchen and Bath niestandardowe szafki. Niestandardowe szafki zapewniają elegancki i bardziej stylowy wygląd, podczas gdy nadal zawiera funkcjonalność.

Neutralne odcienie staną się bardziej widoczne, wraz z kolorami pop, takimi jak szmaragdowa zieleń, śliwka i marynarka. Oprócz tego, że różni się od zwykłych tonów i kolorów kuchennych, ciemniejsze odcienie są łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania.

  • Zrównoważona nowoczesna kuchnia

Dla nowoczesnego właściciela domu, zrównoważony rozwój jest coraz większym problemem. Jesteś najbardziej prawdopodobne, aby rozważyć produkty, które są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, szczególnie podczas meblowania i dekoracji domu. Jeśli to brzmi jak ty, rozważ posiadanie zrównoważonej nowoczesnej kuchni w tym roku.

Meble z recyklingu są powszechnie używane do osiągnięcia zrównoważonej nowoczesnej kuchni.

Oto kilka wskazówek, jak możesz sprawić, by Twoja nowoczesna kuchnia była zrównoważona i przyjazna dla środowiska:

  • Dodaj pojemniki do recyklingu w różnych obszarach kuchni, w tym w strefie czyszczenia i szafkach.
  • Zawsze bierz pod uwagę ocenę Energy Star, gdy kupujesz urządzenia kuchenne. Ocena ta wskazuje efektywność energetyczną modelu urządzenia w porównaniu do innych modeli na rynku.
  • Zainwestuj w inteligentną zmywarkę do naczyń, aby zmniejszyć zużycie wody.

Ten rok to przede wszystkim realizacje i nowe trendy. Jeśli chodzi o kuchnię, nadszedł czas, aby właściciele domów przemyśleli swój wkład w ochronę środowiska. Dobrym początkiem jest przestawienie się na zrównoważoną, nowoczesną kuchnię.

  • Wielopoziomowa wyspa kuchenna

Wyspy kuchenne są nie tylko funkcjonalne, ale również dodają charakteru przestrzeni. W tym roku w szczególności będzie zobaczyć więcej nowoczesnych projektów z wyspami kuchennymi jako centralny punkt. Jeden trend, który wydaje się wyróżniać od reszty jest wielopoziomowe wyspy kuchenne.

Koncepcja jest kilka powierzchni poziom na wyspie, aby zapewnić odrębne przestrzenie dla różnych rutynowych czynności kuchennych, takich jak cięcie owoców i warzyw i ugniatanie chleba. Istnieją również innowacyjne projekty wielopoziomowych wysp kuchennych, gdzie więcej szafek są dodawane do zaoferowania dodatkową przestrzeń dla chłodziarki do wina, grill, lub dodatkowych urządzeń kuchennych, takich jak zmywarka.

  • Metaliczne wykończenia

Mieszane metaliczne wykończenia wkroczą w tym roku do nowoczesnych trendów kuchennych. Od niklu do mosiądzu, stali nierdzewnej i miedzi, Twoja przestrzeń kuchenna będzie wyglądać bardziej błyszcząco i uderzająco jaśniej z dodatkiem wszystkich tych metalicznych wykończeń.

Aby uzyskać taki wygląd, możesz zdecydować się na miedziane kuchenki lub oświetlenie w stylu industrialnym. Aby dodać więcej blasku i połysku, możesz kupić naczynia kuchenne wykonane ze złotego lub miedzianego wykończenia. Możesz również włączyć metaliczne wykończenia w swoich szufladach do szafek.

  • Kwarcowe blaty

Blaty to kolejny podstawowy element nowoczesnej kuchni. Marmurowe blaty mogą być nadal trendy w tym roku, ale mogą być przyćmione przez upscale i nowoczesne poczucie kwarcu. Oprócz charakterystycznego charakteru, kwarc jest również łatwy w pielęgnacji. Będąc nieporowatym materiałem, kwarc może oprzeć się plamom znacznie lepiej niż jego inne odpowiedniki, takie jak beton, marmur i granit.

Blaty kwarcowe są w szerokiej gamie kolorów i wykończeń. Biały jest najbardziej popularnym wyborem z powodu jego wszechstronności, aby przejść z niczym. Inne nowoczesne kolory do wyboru są pomarańczowy, czarny i szary.

  • Ukryte gadżety kuchenne

Ponieważ coraz więcej nowych urządzeń i gadżetów wkracza do nowoczesnych domów, pojawia się również pragnienie, aby zachować je dyskretne i ukryte przed gołym okiem. Obecnie możliwe jest ukrycie zmywarki lub lodówki w formie szafek lub szuflad.

Decydując się na ten nowoczesny projekt kuchni, weź pod uwagę estetykę urządzeń, które będziesz kupować. Każdy element powinien mieć odpowiednie rozwiązanie do ukrycia, dzięki czemu uzyskasz aerodynamiczne wykończenie bez kompromisów stylistycznych.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej nowoczesnych projektów kuchni, możesz sprawdzić ten film:

Wnioski

Przestarzały projekt kuchni ma tendencję do emanowania monotonną i nudną atmosferą. Być może nadszedł czas, aby zmodyfikować i przeprojektować swoją kuchnię. Z aktualnych urządzeń i szafki, gotowanie i przygotowywanie żywności dla rodziny może stać się łatwiejsze, a nawet bardziej przyjemne. Nowoczesny nastrój plus inteligentne urządzenia nie tylko doda godną uwagi estetykę, ale także sprawi, że poczujesz się podekscytowany przygotowywaniem posiłków dla wszystkich.

Projekt Twojej kuchni jest odzwierciedleniem Twojego gustu i stylu życia. Nowoczesna kuchnia oferuje wiele trendów i wzorów, z których możesz wybierać, jeśli planujesz przebudowę swojego domu. Powyższa lista powinna być dobrym punktem wyjścia, abyś mógł zostać skierowany we właściwym kierunku. Poznaj swoje preferencje i zrobić wystarczająco dużo pracy domowej, dzięki czemu będziesz wiedział, jak osiągnąć nowoczesny projekt kuchni, że chcesz w tym roku.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz