• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Koszulka sportowa – z krótkim czy długim rękawem?

Wybór odpowiedniej koszulki sportowej nie jest prosty – tym bardziej, że producenci ubrań go absolutnie nie ułatwiają, tworząc coraz to nowsze modele w wielu różnych stylach i fasonach. Powoduje to, że przeglądając kolejne strony sklepu internetowego, czy też wchodząc do sklepu stacjonarnego, naprawdę nie wiemy, na co się zdecydować. Jaka koszulka sportowa będzie najlepsza dla konkretnych osób? Lepiej wybierać te z długim, czy z krótkim rękawem? I w jaki sposób tak naprawdę mierzyć tego typu bluzki, ażeby nabyć odpowiedni dla siebie produkt?

Koszulki sportowe, koszulki polo – jak wybrać?

Zapanowała moda na zdrowy tryb życia – chcemy ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, dbać o środowisko itp. To bardzo dobrze – w ten sposób możemy dłużej uchronić się przed chorobą, a nawet czuć się lepiej! Kwestia ćwiczeń wiąże się jednak z kwestią doboru odpowiedniego stroju do nich – takiego, by zapewniał nam komfort i wygodę, ale również sprawiał, że dobrze się w nim czujemy. Kobiety nawet na siłowni czy fitnessie pragną się czuć atrakcyjne. To pomaga zmotywować do dalszej pracy nad sobą i nie ukrywajmy – zawsze jest przyjemne! Najistotniejszą kwestią jest przy tym chyba wybór właściwej koszulki do ćwiczeń – ogrom dostępnych w profesjonalnych i nieprofesjonalnych sklepach produktów jest przy tym naprawdę przytłaczający! Niby to dobrze, że jest w czym wybierać, ale z drugiej strony nie wiemy, czym się kierować w owym wyborze. Na co więc najlepiej się zdecydować?

Po pierwsze, wybierając coś dla siebie zastanówmy się, czego dokładnie szukamy i jaki będzie cel noszenia tej rzeczy – czy chcemy jeździć na rowerze, biegać, czy też może ćwiczyć na siłowni? Czy szukamy rzeczy uniwersalnej, czy też specjalnie profilowanej – na przykład przeznaczonej do ćwiczeń na zewnątrz, również i w nocy? To bardzo ważne, by dokładnie określić swoje priorytety, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać coś idealnie do naszych potrzeb. W przeciwnym wypadku niestety może się skończyć tak, że długo wybierana przez nas rzecz i tak trafi do szafy, skąd będzie rzadko wyciągana. Koszulki sportowe powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które jednocześnie pozwalają skórze oddychać i pochłaniają wilgoć. Nie może to być zwykła bawełna, bo bardzo szybko będzie na niej widać ślady z potu – wolno schnie, więc w dodatku sprawi, że się przeziębimy. Najlepszy jest poliester.

bluzki damskie

Bluzki damskie – jak je mierzyć?

Żeby dobrać bluzkę idealnie do swojej figury, należy wykonać najpierw kilka niezbędnych pomiarów. Przede wszystkim trzeba poznać swój obwód w biuście oraz obwód w talii. Kolejne, ważne informacje to długość od ramienia w dół, jak też długość całej ręki. Wybierając bluzkę, która ma sięgać do określonego miejsca (na przykład wolimy bluzki krótsze, albo chcemy żeby zachodziła za pępek), musimy odmierzyć również i tą długość. Jak jednak zabrać się za mierzenie?

Najlepiej, by pomagała nam druga osoba – jeśli jeszcze jesteśmy niewprawieni, w przeciwnym wypadku wyniki mogą wyjść zafałszowane. Kto już kiedyś chciał dokonać pomiaru wie najlepiej, że czasem przy każdej próbie wyniki wychodzą nieco inne. Nie jest jednak konieczne proszenie kogokolwiek o pomoc – samodzielnie też można w końcu dojść do właściwego wymiaru. Obwód biustu mierzymy w najszerzej linii biustu, przy czym miarkę trzymajmy mocno, żeby nie opadała. Nie wolno dokonywać pomiaru zbyt ciasno – końcówki miarki muszą lekko do siebie przylegać.

Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy zbieramy pomiar z pasa. Mierzymy obwód w najciaśniejszym, najwęższym miejscu talii, przy czym jeśli poszukujemy bluzki wąskiej, przylegającej do ciała, zmierzmy go dokładnie, na styk. Jeśli jednak chcemy, by była nieco szersza, dodajmy do wyniku centymetr lub 2 centymetry. Długość bluzki mierzymy od szczytu ramienia do określonego miejsca, które chcemy uzyskać. Nie garbmy się przy tym, ale również i specjalnie nie prężmy - zachowujmy codzienną postawę ciała. Ramię powinno być puszczone swobodnie – także, jeśli zbieramy miarę długości ręki. Rękaw powinien być mierzony tak, by zachodził na dłoń, nie zakrywając jednak nadgarstka. To idealna długość, która sprawi, że ładnie będziemy się prezentować, jeśli wybierzemy bluzkę sportową z długim rękawem. Taka jest idealna na ćwiczenia na zewnątrz.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz