• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Jak nosić czarną szminkę na co dzień

Jak nosić ciemną szminkę nie wyglądając jak goth

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat noszenia czarnej szminki. Niektóre kobiety uważają, że jest ona zbyt ciemna dla ich karnacji, podczas gdy inne obawiają się, że zwrócą na siebie zbyt dużą uwagę lub sprawią, że ich makijaż będzie wyglądał głupio lub przesadnie.

W rzeczywistości,czarna szminka ma swoje korzenie tysiące lat temu w starożytnych społeczeństwach, gdzie kobiety nosiły ją, aby podkreślić swoje rysy twarzy i symbolizować swój status społeczny. Czarna szminka pomogła również kobietom lepiej zaznaczyć usta na czarno-białych zdjęciach i filmach na początku XX wieku - dlatego też czarna szminka była powszechnie używana przez aktorki w latach 20. i 30.

W czasach współczesnych, czarna szminka spopularyzowała się w modzie w latach 60-tych i stała się łatwiej dostępna jako standardowy element makijażu w latach 70-tych i 80-tych. Do dziś pozostaje ponadczasowym trendem. Chociaż kojarzy się przede wszystkim z ciemnym, dramatycznym makijażem i modą gotycką, czarna szminka jest w rzeczywistości o wiele bardziej uniwersalna niż mogłoby się wydawać.

Aby nosić czarną szminkę, nie musisz uczestniczyć w gotyckiej modzie. Przeczytaj 10 sposobów, dzięki którym czarna szminka sprawdzi się u Ciebie, niezależnie od Twoich osobistych preferencji stylistycznych.

1. Dodaj jako akcent

@ noirojos

Jeśli chcesz nosić czarną szminkę bez zwracania na siebie zbyt dużej uwagi, spróbuj pokryć tylko jedną część ust czarną szminką i nałóż mniej dramatyczny kolor na całą resztę ust. Zacznij od nałożenia szminki w wybranym przez siebie kolorze, równą warstwą na całe usta.

Następnie, nałóż czarną szminkę na dolną połowę dolnej wargi, tak jak na zdjęciu powyżej, lub na górną połowę górnej wargi, w zależności od tego, którą część ust chcesz podkreślić. Użyj małej gąbeczki do makijażu lub pędzelka, aby połączyć czarną szminkę z tą, która znajduje się powyżej, aby stworzyć idealny dwutonowy look, który jest podkreślony czarną szminką.

2. Go Metallic

@ tooleybeauty

Metaliczna szminka i czarna szminka są zarówno aktualne trendy w świecie urody i mody. Tak się składa, że te dwa trendy mogą być łatwo połączone, aby stworzyć przyciągający wzrok wygląd metalicznej czarnej szminki.

Aby stworzyć metaliczną czarną szminkę, możesz znaleźć metaliczny odcień czarnej szminki lub stworzyć swój własny, nakładając przezroczysty metaliczny błyszczyk na klasyczną czarną szminkę, aby uzyskać metaliczne wykończenie. Kiedy używasz metalicznej czarnej szminki, zachowaj resztę makijażu bardzo prostą, aby uniknąć stworzenia zbyt przytłaczającego wyglądu.

3. Warstwa błyszczyka

@ tartan_lecuirot

Dodaj blasku swojej czarnej szmince, nakładając na nią przezroczysty błyszczyk. Nałóż czarną szminkę, odczekaj minutę lub dwie, aż w pełni stwardnieje na Twoich ustach, a następnie nałóż na nią warstwę bezbarwnego błyszczyka.

Nałożenie warstwy bezbarwnego błyszczyka na czarną szminkę sprawi, że cały makijaż nabierze bardziej starannego wykończenia. Dzięki niemu Twoje usta będą wyglądały na zdrowe i nawilżone, a Ty unikniesz efektu suchych ust. Błyszcząca czarna szminka bardzo dobrze prezentuje się sama w sobie. Możesz ją łączyć z naturalnym lub kolorowym makijażem, w zależności od osobistych preferencji.

4. Obrysuj swoje usta

@ natashamakeupby

Alternatywą dla czarnej szminki jest czarna konturówka. Ciemna konturówka bez produktu lub z bardzo naturalnie wyglądającym produktem na ustach to trend z lat 90-tych, który niedawno powrócił.

Czarna konturówka do ust nie jest bardzo powszechnie stosowana, więc może być trudna do znalezienia na głównym rynku makijażu. Można jednak znaleźć czarną konturówkę w ofercie niektórych marek kosmetyków do makijażu. Obrysuj zewnętrzne krawędzie ust czarną konturówką i pozostaw resztę makijażu naturalną, aby konturówka mogła pełnić rolę centralnego punktu Twojego makijażu.

Pamiętaj, aby obrysować tylko zewnętrzne krawędzie ust. Łatwo jest umieścić konturówkę zbyt daleko na zewnątrz ust, co może wyglądać jak klaun, lub wewnątrz linii ust, co jest niekorzystne i sprawia, że usta wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości. Aby zapobiec wyciekaniu konturówki na resztę skóry, użyj pędzelka pod kątem, aby nałożyć korektor na zewnętrzną część ust, gdy już je obrysujesz.

5. Dodaj koloru w innych miejscach

@ _griezelig_

Czarna szminka powinna być zdecydowanie głównym punktem każdego makijażu, który ją zawiera. Czarna szminka jest bardzo odważna i sama w sobie jest bardzo wyrazista.

Jednakże, kolorowy makijaż oczu, taki jak pomarańczowy cień do powiek na zdjęciu powyżej, który dodaje kolorytu Twojemu makijażowi z czarną szminką, pomoże stłumić gotycki efekt czarnej szminki i nada Twojemu makijażowi bardziej beztroskie i zabawne wykończenie.

Jeśli masz bladą skórę, używaj ciepłych kolorów w makijażu oczu, aby dodać ciepła swojej skórze i uniknąć efektu wypłukania. Jeżeli Twoja skóra jest ciemniejsza, masz szerszy wachlarz możliwości. Kobiety o ciemniejszej karnacji mogą wykonać zarówno ciepły, jak i chłodny makijaż oczu z czarną szminką.

6. Geometryczny

@ isminee_xx

Gruby czarny eyeliner i czarna szminka pasują do siebie jak masło orzechowe i galaretka. Wiele makijaży, które zawierają czarną szminkę, zawierają również ciemny eyeliner, który pasuje do odważnego wykończenia czarnej szminki.

W razie wątpliwości, zawsze możesz połączyć czarną szminkę z klasycznym eyelinerem w kształcie skrzydełek, aby uzyskać odważne i efektowne wykończenie. Jeśli jednak chcesz być jeszcze bardziej kreatywna w swoim makijażu, spróbuj połączyć geometryczny eyeliner z czarną szminką. Możliwości geometrycznego eyelinera są nieograniczone, a geometryczny liner wcale nie musi być trudniejszy w aplikacji niż klasyczny eyeliner w kształcie skrzydełek. Geometryczny eyeliner może być tak prosty, jak dodanie dodatkowej kreski lub dwóch nad eyelinerem w kształcie skrzydełek.

Płynny ey eliner z cienkim pędzelkiem najlepiej nadaje się do nakładania geometrycznego eyelinera w połączeniu z czarną szminką. Upewnij się, że stosuje się podkład do makijażu oczu do powiek przed zastosowaniem wszelkich płynnych eyeliner do skóry, aby utrzymać swój liner w miejscu przez cały dzień.

7. Zachowaj naturalność

@ z0mbi3bruja

Czarna szminka jest niezwykle uniwersalna. Możesz ją łączyć z ciemnym makijażem, kolorowym makijażem lub bardzo naturalnym. Ciemne i kolorowe makijaże, w których pojawia się czarna szminka są zazwyczaj gotyckie lub co najmniej przyciągają wzrok.

Jeżeli jednak Twój styl nie jest ani mroczny, ani gotycki, możesz z łatwością sięgnąć po czarną szminkę, nie zaburzając przy tym swoich osobistych preferencji stylistycznych i zachowując naturalny wygląd reszty makijażu. Czarna szminka sparowana z bez makijażu może wyglądać nienaturalnie, ale parowanie czarnej szminki z prostym, naturalnie wyglądającym makijażu skóry i oczu tworzy unikalny i wszechstronny wygląd, który uzupełnia wiele różnych stylów.

8. Noś odważne brwi

@ bewitched.divination

Pogrubione brwi doskonale współgrają z czarną szminką - szczególnie w przypadku kobiet o naturalnie jaśniejszych odcieniach skóry, które mają tendencję do wyglądania jak wyprane przez czarną szminkę. Ciemne i pogrubione brwi służą jako bardzo komplementarny punkt centralny dla makijażu czarną szminką.

Jeżeli chcesz, aby reszta Twojego makijażu wyglądała w miarę naturalnie, ale czujesz się wyprana z naturalnego wyglądu, który zawiera czarną szminkę, połącz czarną szminkę z odważnymi, ciemnymi brwiami. Śmiałe brwi i czarna szminka razem stworzyć ramę rodzaju, który zwiększa swoje rysy twarzy i zapobiega skórę z patrząc wyprane.

9. Nie do końca czarny

@ revwahfairiseverywhere

Jeśli jesteś zaintrygowana czarną szminką, ale czujesz się niepewnie lub martwisz się o jej noszenie, wypróbuj bardzo ciemną fioletową lub bardzo ciemną czerwoną szminkę. Prawdopodobnie będziesz czuła się bardziej komfortowo, niż gdybyś miała na sobie całkowicie czarną szminkę, ale efekt będzie praktycznie taki sam, jak gdybyś miała na sobie szminkę w odcieniu prawdziwej czerni.

Nie do końca czarna szminka może być również łatwiejsza do zestawienia z makijażem oczu niż całkowicie czarna szminka. Wybierz kolory z tej samej rodziny, co kolor ciemnej szminki - na przykład fioletowy makijaż oczu i głęboko fioletową szminkę na zdjęciu powyżej, aby stworzyć odważny, ale spójny makijaż. (herstylecode.com)

10. Dodaj blasku swojej skórze

@ houseofuni

Jeśli masz naturalnie jasną cerę, nadanie Twojemu makijażowi świetlistego wykończenia może pomóc uniknąć sytuacji, w której czarna szminka zmyje Twoją skórę i sprawi, że będziesz wyglądać blado i upiornie - co jest częstą obawą kobiet o jaśniejszej karnacji, jeśli chodzi o noszenie czarnej szminki.

Nałóż rozświetlacz o ciepłej tonacji na szczyty kości policzkowych, pod łukiem brwiowym, na czubek nosa i wokół łuku kupidyna na szczycie ust, aby nadać skórze naturalnie wyglądające, rozświetlone wykończenie. Dodaj skórze więcej ciepła za pomocą bronzera i konturówki. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z makijażem skóry; czarna szminka powinna być nadal gwiazdą pokazu.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz