• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Kurtki zimowe męskie - wybierz idealną dla siebie

Kurtki zimowe można zaliczyć do odzieży dość problematycznej. Niejednokrotnie wyglądają na nas źle, choć w większości wypadków wynika to przede wszystkim z tego, że są dobierane w nieodpowiedni sposób. Gdy zima zbliża się wielkimi krokami, przegląd dostępnej garderoby wydaje się być nieunikniony. Pogoda, która nie zachęca do wychodzenia z domu skłania nas do zainteresowania się okryciami wierzchnimi dostępnymi w sprzedaży. Te powinny przy tym nie tylko dobrze wyglądać, ale i chronić nas przed zimnem i właśnie taką funkcję mają do spełnienia kurtki zimowe.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy mieć na uwadze przede wszystkim to, że oczekuje się jego spójności nie tylko z innymi elementami stroju, ale i z samym naszym stylem, a nawet trybem życia. Idealną jest więc przede wszystkim taka kurtka, która sprawdza się bez względu na to, czy planujemy wybrać się w niej na obiad, czy też na spotkanie w towarzystwie znajomych. Dobry wybór zaoszczędzi tak nasz czas, jak i pieniądze.

Kurtki zimowe męskie – wybierz dobry rozmiar

Wielu mężczyzn narzeka, że nie wygląda najlepiej w kurtkach na zimę. Panowie zapominają jednak, że sami popełniają poważny błąd. Niejednokrotnie okazuje się, że nie znają swojego rozmiaru, a tym samym podczas zakupu muszą eksperymentować. Najczęstszą konsekwencją błędu tego rodzaju jest kupowanie kurtek większych niż jest to konieczne. Tymczasem kurtka, która jest dobrze skrojona i dopasowana może być noszona razem ze swetrem, a mimo to nadal podkreśla męską sylwetkę i nie traci na swoim fasonie. Kupowanie zbyt dużych rozmiarów tylko pozornie znajduje więc uzasadnienie.

Sportowe kurtki zimowe męskie

Jeśli zastanawiamy się nad krojem, który jest zawsze modny, powinniśmy postawić przede wszystkim na kurtki puchowe. To znakomity wybór zwłaszcza dla tych panów, którzy są zainteresowani zakupem kurtki, którą można nosić na co dzień. Kurtka tego typu sprawdza się znakomicie podczas spaceru z psem, okazuje się jednak niezastąpiona również wówczas, gdy planujemy wyjście na obiad ze znajomymi. Jest bardzo ciepła, a jednocześnie może nam zagwarantować wygodę. Ponieważ jest lekka, spakowanie jej na wyjazd również nie stanowi poważniejszego problemu. Ogromnym atutem kurtek tego typu jest też ich kolorystyka, można więc mieć pewność, że będzie ona odpowiadać osobom o zróżnicowanych gustach.

kurtka sportowa

Wełna – ponadczasowa elegancja

Spora grupa panów stawia przede wszystkim na elegancję, trudno dziwić się więc, że to właśnie klasyczne rozwiązania w największym stopniu przypadają im do gustu. Znakomitym pomysłem jest więc inwestycja w kurtki wykonane z użyciem wełny – ciepłe i dopasowane. Można zakładać je w połączeniu z eleganckimi ubraniami, na wieczornych spotkaniach sprawdzają się więc tak samo dobrze, jak podczas oficjalnych wyjść. Jeśli zawartość wełny będzie przekraczała czterdzieści procent możemy też mieć pewność, że przypadnie nam rozwiązanie, które będzie nam służyło przez długie lata.

Parka – prostota i praktyczność w jednym

Ostatnie lata to także czas, w którym do łask wraca klasyczna parka w nowych odsłonach. W tym przypadku mamy do czynienia z długą i prostą kurtką z kapturem zdobioną futrem. Można ją nabyć nie tylko w różnej kolorystyce, ale i w zróżnicowanej cenie, jej jakość także jest więc dość zróżnicowana. Różnice na ogół nie są widoczne gołym okiem, nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy przyjrzeć się rozwiązaniu znajdującym się w centrum naszego zainteresowania. Kluczowe znaczenie ma to, czy parka jest ocieplana, w innym wypadku może się bowiem okazać, że nie będzie w stanie zdać zimowego egzaminu. Dziś to prawdziwy hit wśród miłośników miejskiego stylu, parki docenimy jednak także podczas wyjazdów.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz