• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Under Armour – odzież sportowa dla każdego

Już od ponad dziesięciu lat na rynku technicznej odzieży sportowej dominuje marka Under Armour. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że właśnie jej produkty gwarantują maksimum komfortu nawet w przypadku wysiłku o ekstremalnym charakterze. Dziś wśród rozwiązań, które są czymś naturalnym, można wymienić choćby te, które zapewniają dopływ powietrza i odprowadzanie wilgoci, a przecież mamy również do czynienia z odzieżą, która naprawdę dobrze wygląda. Trudno dziwić się więc, że doceniają ją miliony odbiorców wywodzących się z całego świata.

Gdy przygotowujemy się do treningu w plenerze, musimy mieć na uwadze kilka towarzyszących mu reguł. Najważniejsza z nich mówi o tym, że im trening jest dłuższy, tym większe znaczenie ma to, na jakiej jakości ubiór zdecydujemy się podczas jego trwania. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że odzież termoaktywna jest najbardziej przydatna w skrajnych temperaturach, sam trening wymaga zaś od nas ubioru lekkiego (a więc takiego, który nie zapewni nam natychmiastowego komfortu cieplnego), ale i takiego, który odetnie nas od warunków zewnętrznych. Nie można zapominać i o tym, że sam ubiór powinien być dopasowany nie tylko do panującej aktualnie temperatury, ale również do intensywności i długości planowanego przez nas wysiłku.

Jeśli zależy nam na uniwersalnej odzieży termoaktywnej, jej największym atutem powinna stać się lekkość. Owszem, dużą popularnością cieszą się dziś grube bluzy z merynosa, te jednak są przeznaczone przede wszystkim dla turystów i narciarzy. I choć istnieje przynajmniej kilka sposobów charakteryzowania odzieży tego typu, najlepiej sprawdza się jej podział na dwie warstwy – najbliższą ciału i zewnętrzną, mającą na celu jego izolowanie.

bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna – kiedy jej używać

To właśnie najbliższa ciału warstwa odzieży termoaktywnej jest jednocześnie tą, której możemy przypisać największe znaczenie. Od niej też najlepiej jest rozpocząć planowanie zakupu. Bielizna termoaktywna spełnia stawiane jej zadania przede wszystkim wówczas, gdy jest dopasowana do ciała, warto też zwrócić uwagę na zalecenia producenta, ten bowiem często sam określa, w jakim przedziale temperatur powinny być używane polecane przez niego rozwiązania. Za propozycję najbardziej uniwersalną uważa się lekką odzież. Owszem, w sprzedaży dostępna jest także ciepła odzież termoaktywna, ta jednak bywa używana przede wszystkim wówczas, gdy temperatura spada do minus dziesięciu stopni. Taka odzież nie przynosi też oczekiwanych rezultatów, gdy wykorzystujemy ją w zamkniętym pomieszczeniu.

Kolejność zakupów bywa uzależniona od wielu czynników o indywidualnym charakterze, najlepiej jest jednak rozpocząć od lekkiej, dopasowanej bluzki z krótkim rękawem, a następnie przejść do lekkiej bluzki z długim rękawem (tu znakomicie sprawdza się rozpięcie) oraz do kolejnej lekkiej bluzki wyposażonej w krótkie rękawy.

Odzież sportowa – z jakich materiałów

Trudno wskazać wszystkie materiały, z jakich może być produkowana odzież sportowa. Na szczęście, jej producenci nie czynią z tego przesadnej tajemnicy. Co więcej, większość firm zajmujących się produkcją odzieży sportowej, nie ma poważniejszych problemów z zaoferowaniem nam bielizny termoaktywnej charakteryzującej się wysoką jakością. Jeśli w grę wchodzi funkcjonalność, sztuczne materiały nadal mają przewagę nad swoimi naturalnymi odpowiednikami. Nie tylko lepiej sprawdzają się podczas intensywnego wysiłku, ale również relatywnie szybko schną. Bielizna z surowców naturalnych z wolna zyskuje jednak na znaczeniu a jej producenci potwierdzają, że warto się nią interesować.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz