• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Roller na cellulit? To niejedyna korzyść, jaką daje rolowanie!

Roller piankowy to niezbyt skomplikowany przyrząd. Mimo to jego regularne użytkowanie może przynieść spektakularne efekty. To niepozorne urządzenie może pełnić różne funkcje – pozwala się zrelaksować po stresującym dniu czy odprężyć mięśnie po intensywnym treningu. Jak go używać i dlaczego warto? Przekonasz się o tym z naszego wpisu!

Czym jest roller?

Roller to nic innego jak podłużny wałek – przeważnie z licznymi wypustkami i rowkami w piankowej powierzchni. Służy do automasażu różnych części ciała. Najchętniej używają go biegacze, regenerujący przy jego pomocy mięśnie nóg i pośladków. Twardość i budowa rollerów może różnić się w zależności od ich zadań: wałki gładkie lub z miękką strukturą masują delikatnie i dlatego najlepiej nadają się do rozluźnienia spiętych mięśni i osób zestresowanych i zmęczonych siedzącą pracą; twarde rollery z wypustkami poleca się do ćwiczeń potreningowych na bardzo zbite partie ciała. Są jeszcze wałki krótkie, idealne do masażu punktowego.

Korzystanie z rollera jest dziecinnie proste – wystarczy położyć go na podłodze, a następnie oprzeć na nim część ciała, którą chce się wymasować i przetaczać podłużnymi, niespiesznymi ruchami. Nacisk sam w sobie już jest masażem. Ważne jedynie, aby przeciągać od samego początku do końca mięśnia i nie przesadzać – jeśli poczujesz zmęczenie lub ból podczas rolowania, przerwij sesję. W przeciwnym razie możesz nabawić się siniaków, obrzęków, a nawet poważniejszych urazów.

Roller po treningu

To pierwsze i podstawowe zadanie rollera – masaż mięśni po wysiłku fizycznym. Dzięki swojej budowie pozwala rozbijać spięcia mięśni. Warto pamiętać, że w efekcie są one nie tylko rozluźniane, ale również wzmacniane. Rolowanie to świetny sposób na regenerację po wysiłku fizycznym, a także akcesorium do treningów fitness: podczas ćwiczeń crossfitowych albo jogi pozwala pozbyć się uczucia dyskomfortu czy bólu i podnieść efektywność niektórych ćwiczeń.

Roller dla zestresowanych

Coraz częściej wałków do masażu używają nie tylko zawodowi rehabilitanci czy sportowcy, pragnący ulżyć swoim mięśniom po treningu, ale również osoby prowadzące siedzący tryb życia, które skarżą się na częste bóle pleców. Użycie rollera pomaga bowiem rozluźnić spięte mięśnie, a tym samym przynosi ulgę całemu ciału. Fizycznej redukcji napięcia towarzyszy także zmniejszenie odczuwania stresu emocjonalnego. Dużym plusem tego rodzaju masażu jest fakt, iż można go stosować w każdym wieku, bez względu na kondycję organizmu.

Estetyczne korzyści rolowania

Podczas masowania rollerem aktywowane są znajdujące się w skórze naczynia krwionośne, co przyczynia się do poprawy krążenia krwi oraz limfy. Rolowanie pobudza też produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry, i rozbija grudki tkanki podskórnej, nazywanej cellulitem. Ciało, skóra i mięśnie stają się tym samym bardziej elastyczne, ujędrnione i wysmuklone. Roller działa zresztą nie tylko na skórę, ale i na postawę całego ciała, korygując jej wady poprzez wzmacnianie mięśni.

Chcesz czuć się dobrze po ćwiczeniach, a przy okazji zadbać o siebie? Zajrzyj na sklepiguana.pl i znajdź roller lub inny przyrząd do masażu, który ułatwi Ci ten ostatni, najważniejszy etap każdego treningu!

Artykuł sponsorowany

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz