• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Rowerowa rodzina – jak dobrać najlepszy model dla mamy, taty i dziecka?

Warto być aktywnym, wszak ruch i sport to zdrowie. Jednak aktywności i zdrowego stylu życia trzeba uczyć także dzieci i to jak najwcześniej, gdyż w innym wypadku wiele z nich doświadczy otyłości, która uznawana jest za bardzo ciężką chorobę. Swoją drogą zdrowy styl życia przekłada się na zadowolenie i radość, w końcu podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, a ponadto możemy rozładować napięcie nerwowe i zwyczajnie dobrze się bawić. Dlatego też do ruchu trzeba zachęcać swoje potomstwo. Polecamy Wam zostanie sportową rodziną, a dokładnie rowerową. Jednak tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie, na jaki rower się zdecydować? My oczywiście znamy odpowiedź na to pytanie i doradzimy Wam, jak dobrać idealny model dla mamy, taty oraz dziecka.

Jakość ma znaczenie

Oczywiście rower, który wybierzecie powinien zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego też lepiej zapłacić trochę więcej i kupić ten z trochę wyższej półki. Bardzo dobre modele i to za mniej niż 2000 złotych znajdziecie w naszym ulubionym sklepie rowerowym, czyli wygodnyrower.pl. A więc podczas zakupów zwróćcie uwagę na same parametry techniczne, a także materiał z jakiego wykonana jest rama. W niskiej półce cenowej dostępne są modele ze stalową ramą, ale wcale nie musi ona być słabej jakości, wystarczy tylko wybrać stal z domieszką chromu i molibdenu. Nieco droższa jest rama aluminium, która dodatkowo jest lżejsza. Jeżeli jednak możecie pozwolić sobie na więcej i macie większy budżet, to jak najbardziej polecamy Wam rowery z ramami z włókna węglowego.

Idealny model dla siebie

Znalezienie idealnego modelu roweru dla siebie nie jest łatwe, dlatego też koniecznie wybierzcie taki sklep rowerowy, gdzie znajdziecie bogaty wybór. My oczywiście polecamy wam sklep Wygodny Rower. Pamiętajcie, że sam typ należy dobrać do rodzaju drogi, którą będziecie się poruszać. Jeżeli lubicie szybką jazdę, to idealnym wyborem byłaby kolarzówka, ale...No właśnie, ale na takim rowerze dzieci nie powinny jeździć. Tak naprawdę nie ma uniwersalnego modelu roweru, który sprawdzi się na każde warunki. Ogólnie można przyjąć zasadę, że na miejskich drogach i jednocześnie na tych górskich czy leśnych najlepiej sprawdzi się rower górski. Trzeba jednak pamiętać, że taki który rzeczywiście spełni oczekiwania jest na pewno droższy niż rower miejski. Skoro już rowery miejskie zostały przywołane to trzeba zauważyć, że są one najlepszym wyborem dla mieszczuchów, którzy będą poruszać się po mieście. Możecie także postawić na rowery składane, które są dobrą opcją jeżeli nie macie zbyt dużo miejsca do przechowywania, a dzięki temu, że są składane zmieszczą się nawet w bardzo małej piwniczce.

Płeć i wzrost mają znaczenie

Pamiętajcie, że na wygodzie i komforcie jazdy nie można oszczędzać, a więc należy pamiętać, aby dobrać rower do swojego wzrostu. O ile w przypadku dorosłych nie jest to trudne, tak zdecydowanie trudniejsze jest kupowanie roweru dla dzieci, szczególnie że szybko rosną i już po krótkim czasie mogą wyrosnąć z jednośladu. Niestety wtedy często rodzice popełniają błąd i kupują rowery zbyt duże, „tak na zapas”, ale dzieci mają często problem, żeby w ogóle wsiąść na ten jednoślad. Oczywiście trzeba jeszcze wspomnieć, że jazda na za dużym rowerze jest zwyczajnie niebezpieczna i może zakończyć się upadkiem. Ponadto rowery należy dobierać do płci, zatem dla mężczyzn należy wybrać model z prostą ramą, z kolei dla kobiet ze skośną.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bądźmy szczerzy, wygoda i komfort jazdy są ważne, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego też trzeba pamiętać, że o nie należy szczególnie zadbać. Zatem, poza wyborem najlepszego roweru, musicie pamiętać też o kaskach i ochraniaczach. Ale nie tylko dla dzieci, ale także dla Was, w końcu i Wasze bezpieczeństwo jest tak samo ważne, a przy tym dacie dobry przykład swoim dzieciom.

Na samym końcu przypominamy, że niezbędne jest także zadbanie o oświetlenie zarówno przednie, jak i tylne. Jeżeli poruszacie się po zmroku, nie zaszkodzi noszenie także odblasków, dzięki temu jesteście jeszcze bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu.

Artykuł partnera

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz