• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Jaki typ telewizora wybrać? Jak wybrać telewizor odpowiedni do swoich potrzeb?

Zastanawiasz się nad zakupem telewizora? Nie ma znaczenia klasa czy parametry telewizora, warto wybrać solidny, niezawodny i ekonomiczny model, który będzie służył przez wiele lat. Kilka pytań pomoże Ci podjąć świadomą decyzję i sprawi, że zakup spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze telewizora oraz jakie modele mogą pasować do Twojego domu. Sprawdź: http://spokeo.pl/

Na Twój wybór telewizora będzie miało wpływ to, co widzisz.

Domowy duży ekran służy nie tylko do oglądania kanałów z telewizji satelitarnej, kablowej czy naziemnej. Na rynku dostępnych jest wiele opcji rozrywki. Najpopularniejszą z nich jest streaming filmów VOD. To wciąż faworyt wśród kinomanów, którzy uwielbiają płyty UHD Blu-ray. Fani sportu mogą spędzać godziny oglądając transmisje. Rośnie też grono graczy, którzy chętnie grają w gry na konsolach takich jak PlayStation 5. Na to, jaki model telewizora wybierzemy, będzie miało wpływ to, co oglądamy. Pamiętajmy, że im bardziej wszechstronny jest telewizor, tym wyższa jest jego klasa.

Doskonałym przykładem są modele Sony BRAVIA 2021, począwszy od serii X90/X94J w górę. Te modele LCD, wraz z modelami OLED A8J lub A9J, oferują obraz tworzony z wykorzystaniem najnowszej technologii przetwarzania obrazu XR. Procesor ten wykracza poza sztuczną inteligencję i wykorzystuje inteligencję kognitywną. Mechanizmy te wyświetlają naturalny obraz i potrafią skorygować obrazy o gorszym sygnale. To właśnie otrzymujemy dzięki cyfrowej telewizji naziemnej. Wszystkie nowe modele Sony mogą odbierać DVB-T2 lub kanały z telewizji satelitarnej i kablowej. Ten zaawansowany system przetwarzania obrazu pozwala cieszyć się ulubionymi serialami, telenowelami, serwisami informacyjnymi czy transmisjami sportowymi na ekranie, który przewyższa inne ekrany dostępne na rynku. Sygnał źródłowy nie jest w stanie zapewnić takiej samej głębi i szczegółowości jak ten ekran.

Tryb kinowy to najlepszy sposób, aby cieszyć się prawdziwym kinem. Gwarantuje on najwyższą możliwą jakość. Modele Sony, pomimo posiadania natywnego panelu 100Hz, spełnią pokładane w nich oczekiwania. Przykładem tego jest bardzo dobrze wyposażony i niedrogi model X85J, który posiada ekran o przekątnej od 43 do 85 cali. Panel 100Hz jest niezbędny dla graczy i fanów sportu, gdyż wpływa na płynność ruchów. Konsole nowej generacji, takie jak PlayStation 5, muszą obsługiwać standard HDMI 2.1. Obejmuje on takie funkcje jak Dynamic Frame Rat (VRR), Automatic Latency Reduction (ALMM), odtwarzanie 4K przy 120 klatkach, a w przypadku modeli z monitorem 8K - przy 60 klatkach.

Zobacz także: Program tv

Nieco droższe są flagowe modele X95J i X90J. Ta półka telewizorów oferuje bardziej zaawansowane podświetlenie Full Array LED. Podświetlenie to zapewnia jaśniejszy ekran, co świetnie sprawdza się w jasnych pomieszczeniach. Kieruje ono również światło do obszarów, w których jest ono potrzebne, zwiększając kontrast i czernie. Modele te są również wyposażone w technologię X-Motion Clarity, która tworzy płynny obraz.

Chociaż sygnał telewizyjny 8K nie będzie dostępny "od jutra", duża liczba widzów może korzystać z odbiorników zgodnych z tym formatem. Telewizory 8K, takie jak Sony Z9J, to świetny wybór dla graczy posiadających mocne komputery i nowe konsole. Model ten może pochwalić się niesamowitą jasnością HDR Dolby Vision, genialnym odwzorowaniem kolorów oraz genialnym uscalingiem, który podnosi jakość do rozdzielczości 8K. Dwa subwoofery i wbudowane głośniki telewizora tworzą oszałamiający dźwięk, który jest bogaty w szczegóły i wyrazisty. Rozdzielczość 8K można już odczuć w grach komputerowych, a ekskluzywna usługa VOD Bravia Core jest dostępna we wszystkich telewizorach Sony XR i na płytach Blu-ray UHD. Model Z9J jest dostępny z dużymi przekątnymi 75 cali i 85 cali. Dzięki temu jest to idealny produkt dla osób, które chcą mieć kino w swoim domu.

Odległość od kanapy i nasłonecznienie pomieszczenia - jaki telewizor wybrać do słonecznego czy zaciemnionego pokoju?

Technologia OLED będzie mogła pokazać swój prawdziwy potencjał, zwłaszcza gdy zostanie wykorzystana w zaciemnionych pomieszczeniach do wieczornych seansów. Uzyskasz bogate czernie i świetny kontrast. Sony BRAVIA OLED serii A80J lub A90J. W ofercie Sony z 2021 roku znajdą się ekrany o przekątnych 55 i 65 cali. Do wyboru będą także mniejsze wyświetlacze o przekątnej 48 cali oraz większe ekrany o przekątnej 77 lub 83 cali. Choć może nie są najdroższe na rynku, to wyższą cenę rekompensuje doskonały obraz i unikalny system dźwiękowy, który pochodzi bezpośrednio z wibrującego ekranu.

Matryce organiczne okazały się skuteczne wieczorem. Ze względu na swoją specyfikę i szkło, które pokrywa, nie nadawały się do zastosowania w nasłonecznionym pomieszczeniu. Sony BRAVIA A90J to nowy OLED, który może być używany w świetle dziennym. Należy jednak pamiętać, że ekrany OLED najlepiej sprawdzają się w zaciemnionych pomieszczeniach, w których wywołują kinową atmosferę.

Do dobrze oświetlonych pomieszczeń mieszkalnych z dużymi przeszkleniami lepiej stosować uniwersalne ekrany LCD. Sony 4K X90J i X94J, flagowy 4KX95J, czy wspomniany wcześniej flagowy Sony 8K Z9J. Ekrany Z9J i X95J są wyjątkowo jasne, więc nawet latem widać na nich każdy szczegół. Wybierając ekran, weź pod uwagę jasność swojego salonu. Wiele ekranów (np. podstawowe LCD i OLED) nie będzie oferować tak wysokiej jasności ani powłok antyrefleksyjnych. Te szczegóły mogą mieć wpływ na komfort oglądania telewizji.


Kolejnym ważnym parametrem jest odległość, w jakiej siedzimy od ekranu. Zaleca się, aby maksymalna odległość między ekranem a użytkownikiem nie przekraczała 4 cm na cal. Ekran 65-calowy nie powinien być oglądany z odległości większej niż 260 cm. Ekrany stają się coraz większe, a my nie powinniśmy się bać ich wielkości. 55 cali to minimalna wielkość, która zapewnia przyjemne doznania podczas rozrywki. To biorąc pod uwagę statystyczny polski pokój i salon. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto cofnąć się pamięcią do ostatniej wizyty w sali kinowej. Jej wielkość, wielkość i klimat ekranu kinowego. Taki sprzęt kupujemy na dłużej niż jeden rok.

Zobacz więcej: https://spokeo.pl/telewizja

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz