• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Czy wałki jadeitowe poprawiają stan skóry?

Jakich korzyści dla urody możesz się spodziewać po najnowszym trendzie na jadeitowe wałeczki do twarzy? Kuszące jest przekonanie, że ten ładny jadeitowy wałek może wykonać świetną robotę masując Twoją skórę i zapewniając mnóstwo korzyści. Na przykład, poprawi krążenie krwi, co jest zawsze korzystne.

Zwiększony przepływ krwi przenosi składniki odżywcze do komórek skóry i zabiera produkty odpadowe. I to działanie może również pomóc zmniejszyć obrzęk, zmniejszyć worki pod oczami, promować gojenie, oczyścić krew i sprawiają, że skóra leczy się szybciej.

1. Czy to naprawdę robi różnicę?

via

Ale masaż twarzy może zrobić to wszystko, więc czy musisz kupić Jade Face Roller, aby używać go w domu? Jadeitowy wałek może być pozostawiony w lodówce, a następnie użyty do zmniejszenia stanu zapalnego na twarzy poprzez zwężenie naczyń krwionośnych zimnem.

Ale to nie jest bardziej skuteczne niż okład z lodu, lub torba mrożonego groszku. Toczenie jade roller nad twarzą nie czuje się kojąco, ale nie ma nic jak szybkie, przeciwzapalne działanie mrożonego groszku lub lodu.

2. Nie jest uznanym narzędziem do pielęgnacji urody

ZAKUP TERAZ

Sprzedawcy narzędzi kosmetycznych twierdzą, że Jade Roller poprawia krążenie. A to może poprawić złe wzorce snu, pomóc zmniejszyć retencję płynów, zwalczyć infekcje i przyspieszyć krążenie krwi, aby zmniejszyć stan zapalny głowy i szyi.

Jednakże, nie ma żadnych dowodów naukowych na poparcie tych twierdzeń. A obecnie, masaż twarzy i ćwiczenia są najlepszymi sposobami, aby naprawdę wpłynąć na przepływ krwi i odprowadzić nadmiar płynu limfatycznego. Więc Jade nie jest uznanym narzędziem piękności, które skutecznie zmniejsza worki pod oczami lub ciemne kręgi skóry.

3. Zmniejsz spożycie soli

via

Możesz sama spowodować zatrzymanie płynów w organizmie, spożywając dodatkowe ilości soli z słonych przekąsek w paczkach. To może sprawić, że śpisz słabo, a ty skończysz z obrzękiem twarzy w głowie i szyi.

Ale zamiast kupować modne Jade Roller, należy pracować na wycinanie soli z diety. Można to zrobić stopniowo i będzie korzystać z worków pod oczami i ciemne pod plamy pod oczami znacznie więcej niż wałek jade!

4. Wpływ na egzemę lub zmarszczki

Jade nie może uspokoić swędzące wysypki lub egzemy i na pewno nie może wygładzić zmarszczki. Jeśli zauważysz, że działanie wałka jest kojące i relaksujące, to można to zaliczyć do solidnych korzyści. Zwłaszcza, gdy pojawiają się zaognienia gontów, zimne owrzodzenia, trądzik i łuszczyca wywołane przez stres. Jeśli używasz jadeitowego wałka, bądź bardzo ostrożny, aby być higienicznym przez cały czas.

Łatwo jest rozprzestrzeniać wirusy opryszczki i przeziębienia, więc przed zastosowaniem go na czystej, nieuszkodzonej skórze oczyść go chlorheksydyną, alkoholem lub wodą z mydłem. Rolowanie jakiegokolwiek urządzenia po skórze może sprzyjać powstawaniu pryszczy, stanów zapalnych mieszków włosowych lub infekcji. Jeśli używasz wałka jadeitowego, wyczyść go przed i po użyciu alkoholem, chlorheksydyną lub delikatnym środkiem czyszczącym, a następnie nałóż na czystą, nieuszkodzoną skórę.

5. Ostrożnie

Nigdy nie ulegaj pokusie, aby używać Jade Roller na powiększone węzły chłonne. Węzły, które pojawiają się na naszej głowie i obszarze szyi są istotną częścią naszego systemu obrony immunologicznej. Jeśli więc zauważysz, że węzły chłonne są opuchnięte, gumowate lub twarde przez kilka tygodni, zaprzestań używania wałka do czasu konsultacji z lekarzem.

6. Relaksujący masaż twarzy

Kup tutaj

Jadeit jest pięknym kamieniem naturalnym, ale nie ma żadnych magicznych właściwości leczniczych. Starożytni ludzie wyobrażali sobie, że jest to aktywny "kamień leczniczy". Ale przed nowoczesną medycyną ludzie często byli zdesperowani, aby wierzyć w dziwaczne lekarstwa. Ponieważ nie ma żadnych danych naukowych na poparcie jakichkolwiek korzyści zdrowotnych wynikających z używania Jade Roller, po prostu oczekuj, że korzyścią będzie przyjemne, relaksujące uczucie. A to już samo w sobie jest bardzo cennym doświadczeniem!

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz