• Moda sportowa dla ludzi żyjących aktywnie!
img

Torby sportowe – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Osoby, które uprawiają sport i nie chcą swoich rzeczy przenosić w foliowych reklamówkach zdają sobie sprawę jak ważnym elementem jest torba sportowa. Przydaje się ona nie tylko stałym bywalcom siłowni, ale też osobom korzystającym z sauny czy basenu. To rozwiązanie bardzo wygodne. Jak jednak wybrać torbę, która spełni pokładane w niej oczekiwania i przetrwa lata?

Torby sportowe damskie – na co zwrócić uwagę?

Zasad wyboru jest kilka. Przede wszystkim zakup trzeba oczywiście przemyśleć i zastanowić się nad przeznaczeniem torby. Kluczowa jest kwestia czy będzie ona wykorzystywana tylko do jednego rodzaju aktywności fizycznej, a może lepiej postawić na rozwiązanie uniwersalne, tak aby torba sprawdziła się też podczas weekendowego wypadu za miasto czy wycieczki. Poza tym należy też zwrócić uwagę na kilka elementów.

Lepiej kupić torbę za dużą niż za małą, gdyż nie zmieszczą się wówczas do niej wszystkie niezbędne rzeczy. Klasyczna torba sportowa musi zmieścić buty, strój sportowy, butelkę z wodą, ręcznik, a także w razie potrzeby książkę itd. Pojemność nie powinna być więc mniejsza niż 30 litrów.

Duże znaczenie ma także liczba komór. Najczęściej torba sportowa posiada jedną komorę główną i kilka kieszeni bocznych, które pozwalają na sortowanie rzeczy. Poza tym niektóre modele posiadają też kieszeń separacyjną, w której przechowuje się mokre ubranie lub buty. Komora w kształcie litery D czy U zapinana jest najczęściej na zamek błyskawiczny. Poza tym warto sprawdzić usztywnienie torby, które wpływa na jej stabilność. Dodatkowe dno to dobre rozwiązanie dla osób chodzących np. na trening piłki nożnej, gdyż zmieści się tam bez problemu piłka.

torby sportowe

W torbie sportowej nosi się buty oraz mokre, przepocone ubranie. Samą torbę także przechowuje się w różnych miejscach. Dlatego podczas zakupu trzeba szukać materiałów wytrzymałych, łatwych do czyszczenia, itd. Na pewno sprawdza się poliester. Poza tym materiał nie może prześwitywać. W przypadku osób korzystających z basenu kluczową kwestią jest również wodoodporność. Do torby wykonanej z wodoodpornego materiału włożyć bowiem można wszystko i to bez obaw o jej przemoknięcie. Nie trzeba się wówczas martwić o warunki pogodowe. Z taką torbą niestraszny nawet deszcz.

Kluczowe znaczenie ma też solidne wykonanie. Torba z założenia ma posłużyć przez wiele lat, powinna więc być starannie obszyta oraz wyposażona w odpowiednio mocne zapięcia czy zamki. Zwykle znaleźć można torby z zamkami plastikowymi lub metalowymi, ale te drugie są znacznie bardziej wytrzymałe. Poza tym warto pamiętać o elementach odblaskowych, które są szczególnie istotne w przypadku osób, które wychodzą na trening wieczorem lub siłownia czy klub sportowy nie znajduje się w centrum, a na obrzeżach miasta. Takie odblaski widoczne są nawet ze znacznej odległości, a więc zapewniają bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Dobra torba sportowa musi być też wygodna. We znaki potrafi się bowiem dać uciskający za mocno pasek. Dlatego też najlepiej postawić na ten szeroki i regulowany. Nie bez znaczenia jest również przesuwany ochraniacz, który zapewnia wygodę noszenia i chroni przed otarciami. Poza tym dobrym rozwiązaniem są spinane na rzepy rączki, które ułatwiają przenoszenie torby. Dla wielu osób ważne elementy to też kolorystyka i kształt. Najbardziej praktyczne są torby kwadratowe i prostokątne. Sprawdzają się przede wszystkim te ciemne, ale na rynku jest cała gama toreb z oryginalnymi motywami i wzorami. Taka torba sportowa na pewno wyróżni się z tłumu.

Redakcja "Sportowa szafa"

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz